Paieška

Reklaminis skydelis
Projektai

„ABĖCĖLĖ ATGYJA“

2015m. sausio – gegužės mėnesiais Kauno vaikų abilitacijos centre vyko A.P.P.L.E. ir Lietuvos mokytojų fondo finansuotas projektas „Abėcėlė atgyja“

Projekto tikslas – gerinti vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimų gebėjimą teorines kalbos pažinimo žinias pritaikyti praktikoje ir paskatinti naudoti šiuos įgūdžius kasdieniame gyvenime.

Projekto pradžioje vyko užsiėmimai „Raidės kelias“. Jų metu vaikai sužinojo kaip atsirado raštas, kokį kelią nuėjo raidė, kol pasiekė mūsų dienas. Užsiėmimų metu mokiniai raideles rašė, kirpo, aplikavo, spalvino. Vėliau jungė raides į žodžius. Visi mokiniai gerai įsidėmėjo ir išmoko pirmąsias savo vardo ir pavardės raides, kai kurie vaikai net jungė raides į žodžius. Taip sutvirtėjo jų žinios apie žodį, ugdytiniai suprato, kad žodis prasideda ir yra sudaromas iš raidžių.

Kovo mėnesį buvo suorganizuota išvyka į Lietuvos švietimo istorijos muziejų. Muziejuje vaikams buvo suorganizuotas edukacinis užsiėmimas „Legendos gamtoje”. Mokiniai dėliojo dėlionę, gamino paukštelį. Vėliau turėjo jį įvardinti.

Pasinaudojus gauta parama, buvo papildyta Kauno vaikų abilitacijos centro biblioteka. Įsigyta naujų mokomųjų knygelių, pratybų rinkiniai, magnetinė abėcėlė bei magnetinė lenta. Šios priemonės padeda vaikams geriau pažinti kalbos pasaulį, naudodami jas mokiniai aktyviai mokosi rašyti ir skaityti, įtvirtina gaunamas žinias.

Apsilankymo spaustuvėje teko atsisakyti, nes vaikams gamybinės patalpos yra nesaugios. Vietoj šios išvykos buvo apsilankyta Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejuje. Ten vaikai susipažino su gyvūnais, dar kartelį prisiminė abėcėlę, išmoko pirmąsias gyvūnų pavadinimų raides.

Projektą vainikavo baigiamasis renginys „Abėcėlė atgyja“. Vaikai ruošėsi šiam renginiui, mokėsi žodžius, kūrė šventės dekoracijas, repetavo. Gegužės 26 dieną įvyko šventė. Renginyje dalyvavo ne tik Kauno vaikų abilitacijos centro bendruomenės nariai, bet ir buvę mokyklos ugdytiniai – Martynas, Edvardas ir Jokūbas bei ilgamečiai centro partneriai, Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos pirmokai. Šie vaikai buvo įtraukti į renginio eigą ir atliko svarbius vaidmenis miniatiūroje skirtoje raidynui. Pasirodyme raidės atgijo ir skubėjo patekti į knygą, kad ten sukurtų naują pasakojimą. Šventės pabaigoje vaikai surašė savo norus ant lapelių ir šie, kartu su pripučiamais balionais, pakilo į dangų nešdami žinią, apie šių vaikų svajones.

Kauno vaikų abilitacijos centro internetinėje svetainėje www.kvac.lt yra sukurtas nuotraukų albumas, skirtas atspindėti projekto“Abėcėlė atgyja“ eigą. Taip pat apie projektą yra sukurtas ir video filmukas. Kauno vaikų abilitacijos centro erdvėse buvo eksponuojama paroda „A.P.P.L.E projekto „Abėcėlė atgyja“ akimirkos“. Taip pat numatoma parašyti ir žiniasklaidai pateikti straipsnį apie projekto eigą ir rezultatus.

Projekto „Abėcėlė atgyja“ metu buvo plėtojamos specialiųjų poreikių mokinių kalbinė, pažinimo, bendravimo, kūrybingumo bei suvokimo kompetencijos. Šių vaikų praktinė veikla darė teigiamą įtaką jų socializacijai ir savęs vertinimui. Projektui įgyvendinti reikalingų priemonių įsigyjimas suteikė galimybių praplėsti teorinio ir  praktinio ugdymo galimybes. Vaikų veiklos nuotraukų paroda ir paruoštas video filmukas informuoja visuomenę apie vaikų su autizmo sindromu veiklos galimybes. Vaikų su autizmo sindromu praktinės veiklos rezultatų pristatymas visuomenei skatina įprastinės raidos ir neįgalių vaikų tolerantišką bendravimą, formuoja požiūrį į asmenis su negalia, kaip į lygiaverčius visuomenės narius.

 

Projektas „Aš galiu, kai tu esi šalia“

Neretai autizmo sindromu pasižymintiems vaikams yra labai sudėtinga bendrauti, užmegzti artimesnį ryšį su žmonėmis, rasti draugų. Tačiau socializacijos ir integracijos problemoms spręsti yra būdų ir formų. Vieną jų, padedančių įveikti socialinę atskirtį bendraujant su sveikais bendraamžiais, jau beveik dešimt metų taiko Kauno vaikų abilitacijos centras ir Kauno rajono Garliavos Jonučių vidurinė mokykla. Šių dviejų ugdymo įstaigų bendradarbiavimo projektas „Aš galiu, kai Tu esi šalia“ ne tik motyvuoja autizmo sprektro sutrikimų turinčius vaikus, bet ir ugdo sveikų vaikų sąmoningumą, nuo mažų dienų skatina toleranciją ir pagarbą esančiam šalia.

Ugdymo įstaigoms bendradarbiaujant, vaikai susitinka keturis arba penkis kartus per metus ne tik renginiuose, bet ir vykdo bendras veiklas – tapo, spalvina, kuria koliažą, štampuoja, lieja žvakutes, dainuoja, deklamuoja, šoka, sodina gėles. Gražia tradicija tapo ir kalėdinių atvirukų mugė, kuri šiais metais Kauno rajono Garliavos Jonučių vidurinėje mokykloje vyko gruodžio 10 d. Jos metu buvo parduodami vaikų piešti atvirukai, o už juos gauti pinigai skirti bendroms Kauno vaikų abilitacijos centro auklėtinių ir Kauno rajono Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos pradinukų veikloms.

Abilitacijos centro auklėtiniai kiekvieną pavasarį dalyvauja atvirose integruotose dailės ir muzikos, dailės ir kūno kultūros pamokose Jonučių vidurinėje mokykloje. Jose vaikai gali klausytis mokytojo, sėdėti suole šalia draugo ir tinkamai elgtis. Jonučių pradinukai visada laukiami svečiai abilitacijos centre organizuojamose tradicinėse metinėse Pasaulinės autizmo dienos ir Vaikų gynimo dienos šventėse.

Anot Kauno rajono Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos Pradinio ugdymo skyriaus vedėjos Audros Galvanauskienės, būtina ugdyti pilietinį sąmoningumą, keisti visuomenės požiūrį į specialiųjų poreikių turinčius žmones. Ir tai reikia pradėti ankstyvoje vaikystėje. „Kuo mažesnis vaikas, tuo jis mato mažiau skirtumų. Tiesa, iš pradžių bendrauti gal ir ne visuomet išdrįstama, tačiau greitai pasikeičia santykis, atrandami draugai. O draugą turėti juk smagu“, – sakė A. Galvanauskienė. Pati auginanti specialiųjų poreikių turintį vaiką ir patyrusi ne vieną skaudų visuomenės kirtį, ir kaip pedagogė, ir kaip mama A. Galvanauskienė teigia niekad nenuleidžianti rankų. „Žmonės paprasčiausiai neturi žinių, todėl labai reikia nepaliaujamo šviečiamojo darbo. Būtina išugdyti pagarbą esančiam šalia“, – teigė A. Galvanauskienė.

Bendravimas su specialiųjų poreikių turinčiais bendraamžiais yra svarbus ir naudingas ne tik vienai pusei. Sveikieji tokio kontakto metu taip pat įgyja neįkainojamų patirčių – gerėja empatija, didėja tolerancija. Kauno vaikų abilitacijos centro specialistų teigimu, jausdami savo bendraamžių globą ir kontrolę, autizmo spektro sutrikimų turintys vaikai geba išsiugdyti savarankiškumo įgūdžių, sėkmingai valdo elgesį, tampa labiau motyvuoti, realiau vertina savo gebėjimus, gerėja jų socializacija. A. Galvanauskienė taip pat su džiaugsmu vardija atvejus, kai jos ugdytiniai su naujai įgytais draugais noriai dalijasi savo pasiekimais ir džiaugsmais.

Socialinis kultūrinis projektas „Šypsenų lietus“

"Šypsenų lietus" – tai socialinis-kultūrinis projektas, skirtas Lietuvos vaikams, jų šeimoms bei artimiesiems, kuriems šiandien gydymo įstaiga – tarsi antri namai. Kaip padėti nugalėti nerimą bei sielos skausmą ir sugrįžti į nerūpestingą vaikystę?

Visiems žinoma, kad didelis teigiamų emocijų kiekis – tarsi vaistų dozė, gerinanti mūsų sveikatą ir kartais daranti net stebuklus. Todėl projekto tikslas – suteikti sergantiems vaikams kuo daugiau teigiamų emocijų, o šilti, malonūs prisiminimai praskaidrina jų kasdienybę. Lapkričio 13d. Kauno vaikų abilitacijos centre vykusio renginio metu vaikučiai specialiai profesionalių aktorių paruoštoje programoje patys tapo aktyvūs programos dalyviai. Vaikai kartu su teatro trupės „Teatriukas“ aktoriais smagiai leido laiką – darė greičiausią pasaulyje mankštą, kūrė eilėraščius, atsakinėjo į „išvirkščius“ klausimus, juos apdainavo ir surado daug atsakymų į pagrindinį klausimą „Kas užvis geriausia?“. Teigiamos emocijos iš šypsenos liejosi per kraštus. Vaikai ne tik stebėjo teatro „Teatriukas“ linksmą aktorių pasirodymą, bet ir patys aktyviai jame dalyvavo. Kaip visada, pasibaigus koncertui, visiems vaikučiams buvo įteiktos mielos VšĮ “Viena šeima“ prisiminimo dovanėlės, spalvingi balionai ir gardumynai. Prapliupęs šypsenų lietus dar kartą parodė, kad toks projektas tai tarsi gydomoji meno terapija.

Projektas “Molio pasakojimas”

Šiuo metu Kauno vaikų abilitacijos centras dalyvauja A.P.P.L.E. Lietuvos mokytojų fondo finansuojamame projekte “Molio pasakojimas”. Projekto tikslas – gerinti vaikų su autizmo sindromu meninio ugdymo kokybę, pritaikant informacinių technologijų galimybes. Pagrindinė projekto meninė veikla – darbas su moliu. Molis pasirinktas dėl jo minkštumo, plastiškumo. Dėl šių molio savybių lavėja smulkieji judesiai, jų koordinacija, lytėjimas, emocijų raida, ugdomas pažinimas bei bendravimo įgūdžiai. Projekto vykdymo metu vaikams bus rodoma filmuota medžiaga apie molio dirbimą. Taip pat bus organizuojama ekskursija į Keramikos muziejų, kur vaikai praplės žinias apie molio dirbimą ir išvys keramikos kūrinius. Vėliau vaikai patys išbandys molį, pajus jo plastiškumą. Vaikai pagamins glazuruotus keraminius obuoliukus, iš kurių sukurs bendrą kūrinį “Obelėlė”. Šis kūrinys bus eksponuojamas renginio, skirto projektui pristatyti, metu, o vėliau papuoš mūsų centro erdves. Galiausiai, virtuali vaikų kūrybos darbų paroda „Molio pasakojimas“ internetinėje svetainėje pristatys vaikų menines raiškos galimybes. Projekto metu įgyvendinama veikla bus konkreti, aiški, struktūruota, dėl to ir nauda bus aiški ir apčiuopiama.

Tarptautiniai projektai

1996 – 1998 GSA (Gorone service asociatiuos) project Phare – Lien „Neįgaliųjų integracija į Lietuvos visuomenę". Specialistai lankėsi Prancūzijoje Tulūzos miesto specialiosiose įstaigose, susipažino su specialiojo ugdymo metodikomis Prancūzijoje

1997 – 2003 m. Olandijos pagalbos fondo Centrinei ir rytų Europai projektas „Specialusis ugdymas ir vadovavimas" 1997 m. surengtas seminaras "Vadovavimas ir negalios vaikų ugdymas". Specialistai lankėsi Olandijoje, susipažino su specialiojo ugdymo metodikomis. Vėliau specialistai skaitė pranešimus konferencijoje

1999 – 2003 m. Projektas su Norvegijos Vestfoldo grafystės Glenne centru „Vaikų autizmas". 2000 m. surengtas seminaras Kauno miesto specialistams ir tėvams "Vaikų autizmas". 2001-2003 m. Glenne centro specialistai stebėjo vaikus ir konsultavo specialistus taikant ABA metodą ugdymo procese. 2003 m. Glenne centro specialistai inicijavo Lietuvos ir Norvegijos tėvų, auginančių vaikus su autizmo sindromu, asociacijos steigimą. 2003 m. rugpjūčio mėn. centro specialistai vyko į Glenne centrą, stebėjo ABA metodo taikymą vaikų darželyje bei vaiko su autizmo sindromu integraciją bendrojo lavinimo mokykloje.

2004 – 2006 m. Projektas su Norvegijos Skien savivaldybės psichologine pedagogine tarnyba, Skien Rotary, Kauno „Tauro" Rotary klubais „Pagalba specialiųjų poreikių vaikams ir jaunimui". 2004 m. Skien PPT padovanojo didaktinių, konstrukcinių, sensorinių žaislų ir žaidimų. 2005 m. padovanojo metodinių priemonių skirtų kalbos - komunikacijos ugdymui, elementarių matematinių vaizdinių formavimui, kineziterapijai.

Centro specialistai ir vaikų tėvai lankėsi Norvegijos Skien PPT, susipažino su pažangiausiomis ugdymo metodikomis, stebėjo praktinę veiklą. 2006 m. Kaune organizuota tarptautinė konferencija seminaras "Specialiųjų poreikių vaikų integracija: Norvegijos patirtis ir Lietuvos perspektyvos"

Sukurta Realaus laiko vaizdinio bei garsinio bendravimo programa neįgaliesiems"

Tarptautiniai projektai 002 Tarptautiniai projektai 003 Tarptautiniai projektai 004
Vaizdinio bei garsinio bendravimo programa neigaliesiems 005

Projektai su Kauno miesto ir rajono įstaigomis

Su Kauno Specialiosios olimpiados klubu:

 • Sporto ir sveikatingumo šventė, 2006 m. gruodis,
 • Rudens sveikatos ir žvalumo šventė Panemunėje, 2007 m. rugsėjis
 • Rudens sveikatos ir žvalumo šventė Panemunėje 2008 m. spalis
Sporto šventė 001 Sporto šventė 002 Sporto šventė 003
Sporto šventė 004 Sporto šventė 005 Sporto šventė 006
Sporto šventė 007 Sporto šventė 008 Sporto šventė 009


Su darželiais:

 • Neįgaliųjų meninių gebėjimų raiška, 2007 m. gruodžio mėn. darželyje "Nežiniukas"
 • Talentų šventė, 2007 m. gegužės mėn. Lopšelyje-darželyje "Vilnelė"
 • Kauno rajono Garliavos Jonučių vidurinė mokykla:
  Darbų paroda "Mano angelas", 2005 m. gruodžio mėn.
Nežiniukas 001 Nežiniukas 002 Nežiniukas 003
Nežiniukas 004

2006 m. gegužės 31 d. meninis projektas "Vasara, gėlės ir vaikai..." su Kauno rajono Garliavos Jonučių vid. mokykla, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti

Jonučių vidurinėje 001 Jonučių vidurinėje 002 Jonučių vidurinėje 003
Jonučių vidurinėje 004 Jonučių vidurinėje 005 Jonučių vidurinėje 006
Jonučių vidurinėje 007

Akcija projektas "Nuspalvinkime pasaulį kartu", 2007 m. gruodžio mėn.

Kalėdinis žaisliukas, 2007 m. gruodžio mėn.

Trumpalaikis projektas su Kauno Ryto pradine mokykla „Rudenėlis neša dovanų – kraitelę šypsenų vaikų"

Edukacinis projektas „Kelionė į knygų šalį", 2008 m. Vaikai paruošė ir pristatė "Spalvotąją knygelę"

2008 m. gegužės mėn. Renginys „Keliauk dviračiu"

Keliak dviračiu 001 Keliak dviračiu 002 Keliak dviračiu 003

Kauno ikimokyklinių įstaigų tėvų ir pe dagogų fotografijų parodos

 • "Sniego ir ledo kūriniai" 2004 m.vasario – kovo mėn.
 • "Tapymas ant sniego" 2005 m. kovo mėn.
 • "Ledo skulptūros" 2006 m. sausio – vasario mėn.
 • "Žiemos mozaika" 2008 m. vasario – kovo mėn. Tado Ivanausko zoologijos muziejuje

Vasaros šventės (Jūratė)

Kauno miesto vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai

 • Dailės darbų paroda "Angelai", 2007 gruodžio - 2008 sausio
 • Specialaus ugdymo įstaigų auklėtinių meninis projektas "Mes kartu" 2008 m. vasario – gruodžio mėn.

Paroda konkursas "Šalta žiema ein iš kiemo", 2008 sausio – vasario mėn.

Liaudies muzikos ir teatro šventė, 2008 m. balandis

Teatralizuotas meninis projektas „Vaikučių gegužinė" kartu su Šilo pradinės mokyklos ansambliu „Šilinukai", Vilijampolės vaikų ir jaunimo pensionato muzikine grupe „Vėjas".

Projektai centre

 • Mamyčių šventė Tau, mamyte, 2007 m. gegužės mėn.
 • Rudenėlio šventė, 2007 m. spalio mėn.
 • Teatralizuotas renginys „Moliūgo gimtadienis" kartu su Kauno P. Vileišio vid. mokykla 2008 m. spalis
 • Kelionė į Egiptą
 • Pavasaris eina gėlių takais
 • Tau, mamyte, 2007 m. gegužės mėn.
 • Isvykos į delfinariumą 2007 m.
 • Isvyka į Klaipėdą, prie jūros ir į delfinariumą
 • Išvyka į Lietuvos TV laidos „Tele – bim – bam" filmavimą Vilniuje 2007 m. kovo 21 d.
 • Išvyka į P.Stulgos Lietuvos tautinės muzikos muziejų Kaune 2007 m. gegužės mėn.
 • Išvyka į Kleboniškį 2008 m. Gegužės mėn.
 • Sporto šventė „Žaiskime ir džiaukimės" skirta Kūno kultūros ir sporto dienai 2008 m.
 • Paroda "Kalėdinis atvirukas", 2007 m. gruodis
 • Užgavėnių šventės
 • Kalėdinis vakaras, 2006m.
 • "Metų laikai", 2007 m. gruodžio mėn.
 • Parodėlės

„Mano augintinis" 2008 m. lapkritis 25 d.

„Spalvotas sapnas"

Molinukai

Vaikų gimtadieniai

Delfinariume 001 Delfinariume 002 Delfinariume 003
Gėlių takai 001 Kelionė į egiptą 001 Kleboniškis 001
Kleboniškis 002 Mano augintinis 001 Mano augintinis 002
Moliūgo gimtadienis 001 Moliūgo gimtadienis 002 Moliūgo gimtadienis 003
Moliūgo gimtadienis 004 Rudenėlio šventė 001 Rudenėlio šventė 002
Sporto šventė 001 Sporto šventė 002 Sporto šventė 003
Sporto šventė 004 Tau mamyte 001 Zoologijos sode 001
Zoologijos sode 001
Atnaujinta Antradienis, 16 Birželis 2015 07:15